Napisz do nas

Infolinia32 775 27 20

Z dzieckiem w samolocie

05-07-2018

Z dzieckiem w samolocie

Podróż samolotem bywa stresująca dla nas, dorosłych. Tym bardziej dziecko, nie do końca rozumiejące jeszcze co się wokół niego dzieje, może czuć się zaniepokojone i zdezorientowane. To jak najbardziej naturalna reakcja na nowe, zupełnie odmienne od dotychczasowych doświadczenie.  Kończy się to zazwyczaj krzykiem i płaczem malucha. Niepotrzebnie. Istnieją bowiem sposoby na to, by uspokoić dziecko w samolocie. W tym tekście przedstawiamy kilka z nich.

Przygotuj malca do podróży

Przed podróżą warto porozmawiać z dzieckiem o tym, co go czeka. Przytocz kilka ciekawostek o samolotach, postaraj się wzbudzić w maluchu ciekawość samego latania. Opowiedz, że będzie wysoko nad ziemią, a przez okno zobaczy malutkie domy i samochody. Dzięki temu dzieciaczek zamiast strachu, poczuje przyjemną ekscytację- wręcz nie będzie mogło doczekać się nowego doświadczenia.

Ulubione zabawki, książeczki i gadżety

Ulubione zabawki to zawsze niezawodny sposób,  by odwrócić uwagę szkraba od tego, co się dzieje wokół. Zapakuj do torby podręcznej kilka zabawek, które choć na jakiś czas zajmą dziecko. Warto wziąć kilka, żeby co jakiś czas podsuwać mu coś nowego. Wtedy jest większa szansa, że się nie znudzi.  Nie zapominaj o książeczkach. Poczytajcie wspólnie, aby zestresowany maluch poczuł, że jesteś z nim.Gdy zabawek nie ma pod ręką

Może się zdarzyć, że z jakiejś przyczyny nie zabierzesz ze sobą zabawek i książeczek. W takiej sytuacji musisz w inny sposób odwrócić uwagę dziecka od tego, co dzieje się wokół.  Możecie wspólnie pośpiewać, opowiedz mu bajkę. Jeszcze przed startem zapoznaj go z atrakcjami na pokładzie- w końcu dla najmłodszych nawet najmniejsza, zapalona lampka może być świetną zabawką.

Sen

Sen to najprostszy sposób, by podróż minęła szybko i przyjemnie. Jednak jak  nakłonić pełne życia i energii dziecko, żeby w spokoju zasnęło w czasie lotu? Całkowicie pewnych sposobów niestety nie ma. Przed lotem warto postarać się, żeby nadmiar energii po prostu wyczerpać. Przesuwaj godziny drzemek, zagaduj dziecko i zapewniaj atrakcje tak, aby największa fala zmęczenia miała miejsce właśnie w samolocie.


Wyluzuj się

Jedno jest pewne- stres rodzica udzieli się także dziecku. Kiedy maluch zauważy, że mama lub tata odczuwa niepokój lub podenerwowanie, zwyczajnie uzna, że coś jest nie tak. Pokaż, że dla Ciebie ta podróż to czysta przyjemność i świetna zabawa.

I jeszcze coś- z pozytywnym nastawieniem łatwiej Ci będzie znieść kaprysy dziecka :)

Może Cię także zainteresować

W dzisiejszych czasach każda młoda mama ma do dyspozycji szereg najróżniejszych udogodnień, które mają na celu sprawic, by macierzyństwo było czystą przyjemnością. W tym artykule zapraszamy do zapoznania się z kilkoma praktycznymi aplikacja...
Na myśl o podróży samolotem z małym dzieckiem dostajesz gęsiej skórki? Nie martw się, są sposoby, by pierwszy lot dziecka był przyjemny i bezproblemowy. ...
Powrót