Napisz do nas

Infolinia32 775 27 20

Klocki Lego 

Urwis.pl to sklep oferujący klocki LEGO, na naszej stronie znajdziesz ponad 440 zestawów Lego w tym najpopularniejsze serie takiej jak: Lego CITY, Ninjago, Friends, Star Wars i wiele innych! Klocki lego to idealny prezent, który pobudzi wyobraźnie każdego dziecka!
Lego Ninjago

Lego Ninjago

Liczba produktów: 37

Lego Star Wars

Lego Star Wars

Liczba produktów: 28

Lego Friends

Lego Friends

Liczba produktów: 37

Lego City

Lego City

Liczba produktów: 54

Lego Technics

Lego Technics

Liczba produktów: 21

Lego Duplo

Lego Duplo

Liczba produktów: 40

Lego Bionicle

Lego Bionicle

Liczba produktów: 0

Lego Creator

Lego Creator

Liczba produktów: 19

Lego Juniors

Lego Juniors

Liczba produktów: 6

Nasz blog
Bestsellery Lego


Bestsellery Lego

  Promocje Lego


  Nie ma chyba osoby, która choć raz nie miała okazji, by pobawić się choć jednym z zestawów tych popularnych klocków. Klocki Lego bawią i rozwijają już od 1932 roku, a ich fenomen wynika ze zróżnicowanej oferty, innowacyjnych rozwiązań oraz ciekawej tematyki poszczególnych zestawów. Podkreśla się również wyjątkowo wysoką jakość produktów Lego. Jak jest Twoja ulubiona seria? Dziewczęce Lego Friends, pełne akcji Lego Chima, a może zaawansowane Lego Technic?

  Jak wybrać idealne klocki Lego?
  Wiek dziecka. Wybór klocków Lego może nie być prosty ze względu na szeroką ofertę producenta. Pierwszym kryterium na jakie powinniśmy zwrócić uwagę do wiek dziecka. W tym przypadku Lego podobnie jak inni producenci zabawek ułatwia nam wybór. Na opakowaniach umieszczony jest wiek lub przedział wiekowy dziecka. Dla najmłodszych dzieci od w wieku od 1 roku do 5 lat stworzona została seria Lego Duplo. Najliczniejszą grupę stanową klocki Lego w przedziale wiekowym od 5 do 12 lat. Do najpopularniejszych obecnie serii w tym przedziale wiekowym można zaliczyć: Lego Ninjago, Lego Star Wars czy kultowe już Lego City. Również starsze dzieci powyżej 10-12 roku życia znajdą serie dedykowane do ich zainteresowań. Lego Technic to jedna z pierwszych serii klocków dedykowanych dla tej grupy wiekowej, ale nie jedyna.
  Płeć dziecka. W Urwis.pl znajdziesz inne również nadające się dla dziesięcio i nastolatków, będą to klocki z serri: Lego Architecture, Lego Exo Suit, ale też wybrane zestawy z wszystkich popularnych serii. Wśród klocków Lego znajdziemy serie dedykowane dla chłopców lub dziewczynek. Idealnymi seriami dla dziewczynek są: Lego Friends oraz wybrane zestawy Lego City. W przypadku chłopców wybór będzie o wiele większy, niemal wszystkie serie poza Lego Friends będą nadawać się jako prezent dla chłopca.
  Różnorodność serii Lego sprawia, że zabawki można w łatwy sposób dobrać do zainteresowań dziecka.
  Klocki Lego działają na wyobraźnie!
  Zabawa dzieci w której uczestniczą klocki Lego należy z pewnością do najbardziej kreatywnych wśród wszystkich aktywności dziecka. Budując zestaw zgodnie z instrukcją dziecko może ćwiczyć zdolność porównywania kształtów narysowanych z rzeczywistymi, które znajdują się przed nim. Ukończenie budowy nie oznacza koniec kreatywnej zabawy. Klocki Lego, a w zasadzie konstrukcje z nich stworzone mogą zmienić swój kształt w dowolny wymyślony przez dziecko projekt. Ograniczona liczba klocków Lego jaką ma dziecko sprawia, że musi zaplanować swoją nową budowę. Ilość nowych kombinacji jaką można uzyskać wydaje się być ograniczona tylko kreatywnością budowniczego. Przeprowadzono wiele badań (również w Polsce) na temat roli zabaw konstrukcyjnych oraz ich wpływie na wyobraźnie dzieci. Wyniki badań wykazywały znaczącą role zabaw konstrukcyjnych w rozwoju dzieci. Klocki lego to nie tylko wykorzystanie wyobraźni w kreowaniu, ale także wyobrażenia z aktualnych trendów. Producent wprowadza na rynek serie powiązane również z filmami np. Lego Star Wars lub grami np. Lego Minecraft. Naszym zdaniem jedną z najważniejszych zalet zabawki klockami jest możliwość łączeniach ich niezależnie od serii jaką się kupi. Kolejny zakupiony zestaw oznacza nowe części, a tym samym setki nowych kombinacji jakie dziecko może stworzyć z wykorzystaniem wcześniej nie posiadanych elementów.