Napisz do nas

Infolinia32 775 27 20

Prezenty mikojałkowe- jak kupować, czym się kierować?

04-11-2015

Prezenty mikojałkowe- jak kupować, czym się kierować?

Do 6 grudnia jeszcze jest trochę czasu, jednak większość rodziców już teraz myśli o tym, jaki prezent mikołajkowy będzie najlepszy dla dziecka. W końcu Dzień Świętego Mikołaja to doskonała okazja, by sprawić swojej pociesze coś, co zapadnie w pamięć i przyniesie mnóstwo radości. Czym się kierować podczas mikołajkowych zakupów, by wybór nie okazał się wpadką? Poniżej kilka przydatnych rad.

  • 1. Poznaj marzenia dziecka- to najprostszy i jednocześnie najlepszy sposób, by podarunek był trafiony. Oczywiście nie możesz wprost zapytać malucha, jakie prezenty chciałby dostać od Mikołaja, bo ma to być… prezent od niego właśnie, nie od Ciebie! Idealnym sposobem będzie zatem wspólne napisanie listu do Świętego Mikołaja.  To pomoże Ci zaplanować budżet i wybrać zabawki zgodne z preferencjami obdarowanego. Pomoc w pisaniu listu jest także  bardzo istotne z innego powodu: kiedy dostrzeżesz, że marzenia znacząco przekraczają Twoje możliwości finansowe, masz szansę w porę zainterweniować  i wytłumaczyć dziecku, że Mikołaja nie stać na zbyt drogie prezenty, gdyż ma pod opieką bardzo dużo dzieciaków.

  • 2. Kieruj się zdrowym rozsądkiem, a nie modą- Dzieci zazwyczaj chcę mieć wszystkie zabawki z telewizji lub takie, które mają ich koledzy i koleżanki. Nie zawsze jednak są to produkty godne polecenia. Zastanów się, czy przypadkiem nie będzie to jedna z tych zabawek, które po tygodniu lądują zapomniane na dnie pudła. Lepiej wybrać coś, co zainteresuje dziecko na dłużej, będzie dostosowane do jego wieku, stopnia rozwoju, zainteresowań i temperamentu. Zwracaj również uwagę na jakość i bezpieczeństwo- czasem najmodniejsze zabawki swoją wysoką cenę zawdzięczają rozpoznawalnej marce i telewizyjnej reklamie, a nie doskonałej jakości i walorom edukacyjnym.

  • 3. Rozłóż zakupy w czasie- tę radę powinni wziąć sobie do serca przede wszystkim rodzice, którzy mają więcej niż jedną pociechę do obdarowania. Nie kupuj wszystkiego na raz, wykończysz się finansowo, a i prawdopodobieństwo, że w pośpiechu kupisz nieodpowiednią rzecz jest wtedy większe.
  •  

A i tak najważniejsza jest atmosfera! Nawet najdroższa zabawka ze wszystkimi możliwymi bajerami nie zastąpi cudownego klimatu związanego z tym wyczekiwanym dniem. Zadbaj o piękne opakowanie prezentu. Dzień wcześniej wspólnie przygotujcie miejsce na prezenty- specjalną skarpetę, czy skrytkę pod poduszką. Nie zapomnij dobrze ukryć upominków, aby nie zepsuć niespodzianki przypadkowym odkryciem. Czasami samo oczekiwanie przynosi więcej frajdy niż same podarunki :) 

 

Może Cię także zainteresować

Któż z nas nigdy się nie bawił? Ta forma aktywności sięga najgłębszych początków ludzkości. Nie istnieje kultura, cywilizacja, ani grupa społeczna, która nie znałaby zabawy. Tylko czym ona właściwie jest i dlaczego ludzie, a w szczególności...
W dzisiejszych czasach każda młoda mama ma do dyspozycji szereg najróżniejszych udogodnień, które mają na celu sprawic, by macierzyństwo było czystą przyjemnością. W tym artykule zapraszamy do zapoznania się z kilkoma praktycznymi aplikacja...
Lalka Barbie, ikona kultury masowej. Zabawka, o której marzy każda dziewczynka. KIedy i w jakich okolicznościach powstała? Dlaczego jest tak ciekawa?...
Powrót