Napisz do nas

Infolinia32 775 27 20

Najlepsze chodziki dla dziecka

W życiu każdego Urwisa jest kilka takich momentów, na które rodzice czekają z ogromną niecierpliwością . Do nich należy pierwszy uśmiech, pierwsze słowo, jak również pierwsze kroki. Nauka chodzenia nie należy do najprostszych i przebiega wieloetapowo, dlatego mamusie i tatusiowe często stosują najróżniejsze metody, aby pomóc dziecku.

Chodzik-jaki wybrać? 

Tradycyjne chodziki stosowane są od wielu lat, jednakże od pewnego czasu popularne są opinie, głównie lekarzy ortopedów, że chodzik nie przyspiesza nauki chodzenia, a nawet może ją opóźnić. Podkreśla się, że stosowanie ich obciążą kręgosłup dziecka, powodując w przyszłości wady postawy, a nawet uszkodzenie stawu biodrowego.

W związku z tym bardzo wielu rodziców rezygnuje ze stosowania chodzika w tradycyjnej formie. Coraz większą popularnością cieszą się natomiast chodziki-pchacze.

Nowoczesne pchacze są nie tylko doskonałym oparciem i stabilizatorem podczas stawiania pierwszych kroków. Większość z nich wyposażona jest w dodatkowe panele edukacyjne, na których znajdują się liczne atrakcje zachęcające do aktywności. Rynek chodzików i pchaczy jest bardzo bogaty. Warto jednak wymienić kilka produktów, które cieszą się doskonałą opinią i są chętnie wybierane przez rodziców:

- Smily chodzik rośnij ze mną: ten pchacz to tak naprawdę atrakcyjne centrum edukacyjne, w którym maluch ma do dyspozycji m.in. odłączane pianinko z dźwiękami, przyciski z odgłosami zwierząt, telefonik, grzechotkę, piszczałkę, lusterko, przesuwaną nutkę. Oprócz tego pchacz jest stabilny i bezpieczny, a wygodna rączka jest dla maluszka dodatkowym udogodnieniem. Żywe kolory zachęcą do wspólnej aktywności i stymulują zmysł wzroku. 


- Chodzik gawędziarz od Vtech: gawędziarz aż po brzegi wypełniony jest zabawkami, które nauczą literek, kształtów, kolorów i nowych słów. Panel edukacyjny możesz odczepić- wtedy stanowi samodzielną zabawkę. Chodzik gawędziarz to także solidna konstrukcja z wygodną do uchwycenia rączką.


- Smily lokomotywa rośnij ze mną: ta muzyczna zabawka funkcyjna rośnie razem z dzieckiem! Do lokomotywy dołączony jest wagonik, który w każdej chwili można odczepić. Wagon pełni funkcję siedziska. Po jego odłączeniu lokomotywka staje się stabilnym, kolorowym pchaczem.


- Beppe chodzik 3w1: Produkt Beppe to chodzik w kształcie sympatycznej krówki, który łączy w sobie aż 3 funkcje. Może być klasycznym pchaczem, jeździkiem, a nawet hulajnogą! Oczywiście nie mogło zabraknąć atrakcyjnego, interaktywnego panelu.


- Fischer Price Chodzik-lew: Ten pchacz już samym wyglądem przyciągnie uwagę dziecka. Sympatyczny lew z mnóstwem funkcji edukacyjnych, efektów świetlnych i dźwiękowych sprawi, że nauka chodzenia będzie czystą przyjemnością.


powrót