Napisz do nas

Infolinia32 775 27 20

Najcenniejsze kolekcjonerskie zestawy LEGO. Sprawdź czy masz je w swoich zasobach.

Wiele osób ma gdzieś w domu rodziców pudełko wypełnione starymi zabawkami i skarbami, które mają sporą wartość nostalgiczną. Ale niektóre zabawki, które nie ujrzały światła dziennego od dziesięcioleci, mogą mieć również sporą wartość pieniężną.Angielska organizacja ToyZone wgryzła się w świat LEGO, aby dowiedzieć się, ile kosztują stare zestawy klocków. Okazało się że, możesz dostać ponad 10 000 USD za jeden z zestawów LEGO, które leżą na dnie nostalgicznego pudła z dzieciństwa.


Aby dokładnie określić wartość zabytkowych zestawów LEGO, ToyZone zebrało ceny detaliczne i aktualne dane dotyczące wartości ponad 13 700 zestawów LEGO. Pomogły w tym liczby z witryny BrickEconomy.com. Naukowcy byli w stanie obliczyć wzrost cen dla każdego zestawu.


Zespół odkrył, że najcenniejszym zestawem LEGO jest „Space Command Center”. W 1979 roku sprzedano go za 24,99 USD. Teraz jest wart około 10 400 USD.
Na drugim miejscu jest LEGO "Castle" z 1978 roku, które wycenione zostało na 6300 USD.

Niektóre zabawki LEGO, choć nie najdroższe, cieszą się ogromnym uznaniem od czasu ich debiutu. Figurka "Mr. Gold” z 2013 roku, pierwotnie sprzedawna za jedyne 4,99 USD, teraz warta jest ponad 4600 USD.


Oczywiście największy wzrost wartości Twoich zestawów LEGO będzie zależał od ich stanu i kompletu wszystkich elementów. Oryginalne pudełko też wpływa na cenę.
Każdy może sprawdzić, czy jego stare zestawy LEGO zyskały na wartości. Przechodząc do interaktywnej tabeli LEGO na witrynie TheToyZone. Można tam wyszukiwać tematycznie lub przewijać zestawy LEGO, które mają dzisiaj największą wartość.

Twoje klocki LEGO mogą mieć dużą wartość sentymentalną. Ale warto wiedzieć, czy mają również dodatkową wartość pieniężną.


Źródła:

https://www.lego.com/

https://thetoyzone.com/the-most-valuable-lego-sets

Foto:

www.brickset.com

Lego z 1978 roku
powrót