Napisz do nas

Infolinia32 775 27 20

F-117 Stealth Fighter

PLN

Najlepsza cena

F-117 Stealth Fighter

Nr katalogowy: JPRVLL0CH042689

  • Skala: 1:72
  • Wymagania wiekowe: 10 lat
  • Płeć: Chłopcy
  • Rodzaj: Samoloty
Zobacz pełną specyfikacje
71.04 PLN

Dostępny!

Dostępny!

Dostawa od 9,90 zł

Darmowa dostawa od 250 zł (nie dotyczy zabawek gabarytowych)

  • Program ochrony kupujących
  • Zaufane opinie
  • 14 dni na zwroty

Ikona Urwis

Do akcji w zestawie Revell wjeżdża myśliwiec F-117 Stealth Fighter

F-117 Stealth Fighter

Idea samolotu niewidzialnego dla radarów miała swój początek już w okresie II wojny światowej, ale jej urzeczywistnienie miało miejsce wiele lat później pod postacią jednego z najbardziej innowacyjnych projektów w historii sił powietrznych. Mowa oczywiście o amerykańskim myśliwcu F-117 Nighthawk Stealth Fighter.

Jego produkcja ruszyła w 1981, dając początek pierwszej w historii seryjnej produkcji samolotów w technologii stealth. Dzięki aerodynamicznemu kształtowi pięciokąta, płaskim powierzchniom, usterzeniu Rudlickiego, a także pokryciu materiałami RAM, niejako pochłaniającymi fale radiowe, F-117 Nighthawk doskonale spisywał się w niszczeniu stacji radiowych. Słynny z takich akcji jak misje w Panamie z 1989, operacja Pustynna Burza z 1991, wojny w Afganistanie oraz Iraku i wielu innych. 

Ikona Urwis

Model F-117 Nighthawk Stealth Fighter to niezbędnik każdej kolekcji samolotów! 

F-117 Stealth Fighter

Ten tematyczny zestaw Revell osiąga poziom trzeci z pięciu poziomów w skali trudności, dlatego mogą po niego sięgnąć młodzi modelarze powyżej 10-go roku życia, którym zależy na ćwiczeniu i doskonaleniu swoich umiejętności. F-117 Nighthawk Stealth Fighter świetnie sprawdzi się w tej roli oferując przyzwoitą liczbę 37 elementów w skali 1:72.

Finalnie plastikowy model tego myśliwca bombardującego osiągnie 27 cm długości, a jego rozpiętość skrzydeł wyniesie 18,2 cm. Uwagę każdego modelarza przykują liczne smukłe linie, płaskie powierzchnie nadające całości futurystycznego charakteru oraz wiernie oddane detale w postaci szczegółowych oznaczeń na kadłubie, usterzenia Rudlickiego, a także podwieszanych zbrojeń w komorze bombowej. 

Ikona Urwis

Podróżuj przez kolejne epoki historyczne wraz z Revell