Napisz do nas

Infolinia32 775 27 20

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków LEGO, wkrótce wystartuje.

LEGO wypuszcza na rynek model Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Orbitujące  laboratorium, które od prawie 20 lat pozwala na stałą ludzką obecność na orbicie Ziemi, jest teraz dostępne jako model do składania Prawdziwa stacja kosmiczna jest wielkości boiska piłkarskiego, zmieści się teraz na Twoim biurkuSpecjaliści z LEGO zmniejszyli ją  do wielkości biurowego monitora, zachowując przy tym takie szczegóły, jak obracające się układy słoneczne i ramię robota.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna LEGO

864 częściowy zestaw będzie dostępny od 1 lutego w sklepach  i na stronie LEGO. Zestaw jest przeznaczony dla budowniczych w wieku 16 lat.Oprócz samej stacji kosmicznej, zestaw zawiera klocki do budowy wahadłowca i trzech pojazdów towarowych W zestawie znajdują się również dwie figurki astronautów w kosmicznych kombinezonach NASA z czasów lądowania na Księżycu misji Apollo Saturn V.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna LEGO

W czerwcu 2019 r. LEGO po raz pierwszy ogłosiło, że wyprodukuje Międzynarodową Stację Kosmiczną z klocków, po wygraniu ankiety wśród internautów. Stacja kosmiczna otrzymała 45 procent z ponad 22 000 głosów oddanych w konkursie.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna LEGO

 

Powstanie prawdziwej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej to rok 1988. Wtedy właśnie wystrzelono i spięto na orbicie pierwsze rosyjskie i amerykańskie komponenty. Pierwsza załoga ekspedycji wprowadziła się i zamieszkała na stacji w 2000 roku. Od tego czasu przewinęło się 60 innych załóg.  Kolejne komponenty były z czasem dodawane przez Japonię, Kanadę i Europejską Agencję Kosmiczną (ESA).

Pudeło LEGO tył
LEGO pudełko przód


LEGO wydało ten wyjątkowy zestaw, aby uczcić  dwie dekady ciągłej obecności astronautów na orbicie, co zaznaczono z tyłu pudełka, dodając logo NASA „ISS 20 Years”.

LEGO NASA zestaw

Źródło: www.lego.com

powrót