Napisz do nas

Infolinia32 775 27 20

LEGO nie tylko do zabawy

Niektóre zestawy Lego zasługują na szczególną uwagę. Seria Technics wprowadza dzieci na wyższy poziom zabawy, gdzie nie wystarczą już tylko manualne zdolności składania klocków, a potrzeba odrobinę wiedzy z zakresu auto-mechaniki. Istnieje kilka naprawdę wyjątkowych modeli LEGO, które można zbudować z klasycznych klocków.

W mijającym roku pojawiły się takie, które chcemy budować i rozkładać wiele razy i za każdym razem mamy z tego dużą frajdę.


Pierwszy to zestaw 2-w-1 Mack Truck. 

Lego - Mack


Zestaw ten pozwala zbudować niezwykle szczegółowy model ciągnika siodłowego Mack z przyczepą. Po złożeniu mamy dużą ciężarówkę z gumowymi kołami, funkcjonalnym dźwigiem załadunkowym, pojemnikiem do kontenerowym i silnikiem pod maską. Auto jest wyjątkowe i niepowtarzalne, a do tego zestaw ma dużą zaletę: elementy można całkowicie przegrupować, aby zbudować drugi model - Mack Dump Truck z funkcjonalnymi widłami przednimi i ruchomym pojemnikiem na śmieci.

Teraz możecie go kupić z 10% kodem rabatowym LEGOM  (wpisz go w koszyku)

www.urwis.pl/klocki/klocki-lego/lego-technics/lego-technic-mack-anthem-gxp-630388  


Drugi zestaw to model koncepcyjny opracowany razem z inżynierami z Volvo.

Lego - ZEUX Volvo

ZEUX nie jest 100% prototypem, a jedynie zabawką LEGO , tzn. Volvo nie ma na razie planów, aby wypuścić pełnowymiarową maszynę. Ładowarka posiada układ kierowniczy na cztery koła, niezależną obsługę wysięgnika i łyżki oraz regulowaną przeciwwagę. Do tego nad maszyną lata dron, który mapuje teren i ostrzega osoby przed wkroczeniem na teren pracującej maszyny. Model można też przebudować w wywrotkę Volvo PEGAX. Zachęcamy do obejrzenia całej historii projektu na www.volvoce.com/zeux


Sprawdź ZEUXa z 10% kodem LEGOV na www.urwis.pl/klocki/klocki-lego/lego-technics/klocki-technic-volvo-ladowarka-kolowa-zeux-1

powrót