Napisz do nas

Infolinia32 775 27 20

LEGO DOTS - nowa koncepcja klocków 2D

Pomysł DOTS zrodził się z badań sugerujących, że dzieci szukają spersonalizowanych form zabawy, które pozwolą im swobodniej wyrażać siebie.

 

LEGO DOTS to nowa koncepcja kafelków 2D od duńskiego króla klocków. Nowe klocki pozwalają własnoręcznie wykonać osobistą biżuterię i inne ozdoby. Wyobrażnia dziecka gra tutaj kluczową rolę. Z tej pomocą powstają artystyczne wzory i mozajki. Otwierając nowy zestaw DOTS otwiera się również duży pokład dziecięcej kreatywności.


LEGO ogłosiło  swoją nową linię dla dziewczynek, otwierając ogromny, interaktywny DOM DOTS w Londynie. DOMEK DOTS to pięciopokojowy interaktywny dom ze zjeżdżalnią o wysokości 2,5 metra. Zbudowany został przez 180-cioro dzieci i przy pomocy grupki dorosłych pasjonatów LEGO.

LEGO DOTS zabawa dla dziewczynek

 

Podstawowa seria DOTS obejmuje kolorowe kafelki 2D i klocki, których dzieci mogą używać do tworzenia własnych wzorów i mozajek.  Mają one zachęcać dzieci i nastolatki do kreatywnego wyrażania siebie.


Oferta obejmuje bransoletki, ramki do zdjęć, uchwyty na ołówki i inne. Wszystkie ze zintegrowanymi powierzchniami, które można dostosować za pomocą małych DOTS. Jest też ponad 30 „emocjonalnych kafelków” do wyrażania nastrojów. Wyglądają na zainspirowane emoji i wyrażają mimikę twarzy oraz symbole, takie jak gwiazdy, nuty, planety, odciski łap, ect..

LEGO ogłosiło swoją nową ofertę w wielkim stylu, prosząc artystkę Camille Walala o stworzenie ogromnego domu z klocków DOTS w londyńskim centrum Kings Cross

Instalacja artystyczna obejmuje 5 pokoi, które zostały spersonalizowane dzięki różnorodnej mieszance LEGO DOTS i charakterystycznych wzorów artystki.Do zwiedzania jest salon, kuchnia, sypialnia, łazienka, a nawet pokój DOTS DISCO, oraz zjeżdżalnia.


Opierając się na systemie LEGO DOTS, dzieci mają nieograniczone możliwości układania swojego świata, rozbierania wszystkich elementów i przeprojektowywania. Ma to wzmacniać w nich kreatywność i pewność siebie. Nowe zestawy LEGO DOTS będą do kupienia w sklepie www.urwis.pl od 1 marca 2020.

LEGO Dots
LEGO DOTS
powrót