Napisz do nas

Infolinia32 775 27 20

Jak ubierać noworodka zimą?

Dzieci już od pierwszych tygodni życia uczestniczą w spacerach na świeżym powietrzu razem ze swoimi rodzicami. Na potrzeby wyjścia na zewnątrz w chłodniejszy dzień musisz odpowiednio dobrać garderobę dla swojej pociechy, aby było jej ciepło, ale też się nie przegrzała. Jeśli nie wiesz, jak ubierać noworodka zimą, to może Cię zainteresować krótki poradnik, jaki przygotowaliśmy dla młodych rodziców. Dowiesz się tutaj, jakie produkty warto wybrać dla niemowląt, aby zapewnić im wygodę i bezpieczeństwo w trakcie spaceru.

Wybierz odpowiednią czapkę

Przede wszystkim musisz pamiętać o zakupie odpowiedniej czapki dla noworodka. Główka maluszka powinna być zawsze osłonięta, kiedy ten wychodzi na zewnątrz, dotyczy to nie tylko zimowych miesięcy! Bez odpowiedniego okrycia malec może łatwo się przeziębić, czy złapać poważniejszą chorobę. Wybierając czapkę, sięgnij po model wykonany z oddychających tkanin, np. wysokiej klasy wełny. Dzięki temu noworodkowi będzie ciepło, a jego skórą nadal będzie miała nieograniczony dostęp do powietrza.

Dobierz dobry kombinezon

Podstawowym zakupem na zimę jest bez wątpienia kombinezon dla niemowlaka. Jest to niezwykle praktyczne okrycie wierzchnie, zaprojektowane dla dzieci korzystających nadal z pieluszek. Wybierz model zapinany z przodu na zamek na całej długości, a w trakcie spaceru bez problemu przebierzesz brzdąca, bez konieczności rozbierania go w całości. Wybierając kombinezon zimowy dla noworodka, pamiętaj, aby sięgnąć po model zaopatrzony w kaptur. Dzięki temu główka brzdąca zyska dodatkową ochronę przed ujemnymi temperaturami.

Dodatkowe rzeczy na zimę

Dobrze dopasowany kombinezon i czapka dla noworodka nie wystarczą, jeśli nie zadbasz o odpowiednią odzież pod spodem. Na spacer najlepiej zakładaj dziecku wygodne śpioszki, dzięki którym zmiana pieluchy będzie znacznie prostsza. Kiedy już Twój maluszek będzie gotowy do drogi, ułóż go w wózku dziecięcym zawiniętego w ciepły śpiworek. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed mrozem, o którym musisz pamiętać. Jeśli nie chcesz przegrzać dziecka, dotknij jego karku, a gdy okaże się spocony, to wróć szybko do domu i zdejmij jedną warstwę ubrań.

Ubranie niemowlaka w zimę 2020
powrót