Napisz do nas

Infolinia32 775 27 20

Jak przygotować ogród do zabawy?

07-04-2016

Jak przygotować ogród do zabawy?
Zabawa w ogrodzie


W dobie komputerów, tabletów i innych elektronicznych gadżetów, mogłoby się wydawać, że zabawa na zewnątrz odeszła w zapomnienie, a zachęcenie dziecka do spędzenia czasu na świeżym powietrzu to rzecz nieosiągalna. Na szczęście wystarczy trochę inwencji, aby zwykły ogród przemienić w królestwo, którego twój Urwis nie będzie chciał opuszczać.

Urwis w ogrodzie

 

Urządzając ogrodowy plac zabaw, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. W końcu chodzi nie tylko o to, by dzieci bawiły się dobrze, ale i bezpiecznie. Dlatego też zanim pozwolisz swojemu dziecku beztrosko biegać po podwórku zastanów się nad następującymi aspektami:

- odpowiednie umiejscowienie zabawek ogrodowych:wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Należy wybrać takie miejsce, by znajdowało się możliwie daleko od ulicy, a jednocześnie było dobrze widoczne dla osób, które będą dzieci obserwować. Ponieważ maluchy bawią się na świeżym powietrzu w dni, kiedy słońce przygrzewa najmocniej, konieczne jest zagwarantowanie im odpowiedniej ilości cienia. Jednak postawienie huśtawki lub piaskownicy w pobliżu kolczastych i kłujących roślin nie jest dobrym pomysłem.

- bezpieczeństwo dziecka:zadbaj o to, by maluchy były maksymalnie bezpieczne. Wyeliminuj możliwie jak najwięcej czynników zagrażających dziecku. W pobliżu zabawek ogrodowych nie powinno być żadnych twardych i wystających elementów. Schowaj do garażu zbędne w danym momencie sprzęty- grilla, grabie czy łopatę. Jeżeli na twoim podwórku rosną krzewy lub drzewa, o które malec może się zranić- zadbaj o to, by były odpowiednio odgrodzone.

- Organizację przestrzeni:O ile w przypadku dużych podwórek, masz większe pole manewru, o tyle na małych powierzchniach kluczowe jest przemyślane rozmieszczenie zabawek. Najważniejszą kwestią jest wydzielenie specjalnej „strefy dziecka”- nie może być tak, że w jednym miejscu bawią się dzieci, rosną kwiatki, a rodzice robią grilla. Zwróć uwagę, w jakiej odległości od siebie stoją sprzęty- czy dziecko huśtające się na huśtawce nie będzie przeszkadzało  siostrze budującej zamek w piaskownicy.

Wybór zabawek ogrodowych

Wiadomym jest, że z przydomowego podwórka nie zrobisz profesjonalnego parku rozrywki. Wystarczy jednak odpowiednio dobrany domek ogrodowy, zjeżdżalnia lub piaskownica, aby dziecko nie mogło oderwać się od zabawy!

Który maluch nie marzy o posiadaniu własnego basenu? Miejsce, gdzie można się popluskać w upalny dzień to świetne rozwiązanie do każdego ogródka. Na rynku dostępny jest szereg różnego rodzaju baseników. Podejmując decyzję zastanów się, jak duże jest Twoje podwórko. Ważne jest też, ile osób będzie się pluskać w przydomowym brodziku.

Jeżeli wydaje Ci się, że mając niewielki ogródek, możesz zapomnieć o własnym basenie, to masz rację- wydaje Ci się. Na małej powierzchni sprawdzą się przede wszystkim dmuchane brodziki, np. Intex brodzik prostokątny,  gdzie zmieści się kilkoro maluchów w jednym czasie.

Na dużym podwórku sprawdzi się dużybasen rodzinny lub pojemny basen rozporowy. Takie produkty to nie tylko miejsce, gdzie można się zrelaksować, ale także bawić bez końca.

Jeśli twój maluch wyjątkowo kocha zabawę w wodzie, zapewnij mu jeszcze więcej rozrywki. Zjeżdżalnia ślizg wodny to jest to!  Warto zwrócić uwagę na produkty wodne Banzai, bez których zabawa na świeżym powietrzu nie jest tym samym!

Ciekawym rozwiązaniem jest domek ogrodowy dla dzieci, w którym najmłodsi znajdą mnóstwo przestrzeni i gdzie codziennie spotkają ich nowe przygody. To świetne miejsce do zabawy w dom,  czy chowanego. Dostępnych jest wiele wariantów, w tym takie z mebelkami, huśtawkami  i innymi dodatkowymi atrakcjami w zestawie.

Jeśli jednak wybrany przez Ciebie domek tego typu udogodnień nie posiada, warto zakupić je osobno. I w tym przypadku wybór jest ogromny. Z pewnościązabawki ogrodowe Little Tikes, zjeżdżalnie Smoby, czy huśtawka Woodyland doskonale spełnią swoją rolę.

Może Cię także zainteresować

Któż z nas nigdy się nie bawił? Ta forma aktywności sięga najgłębszych początków ludzkości. Nie istnieje kultura, cywilizacja, ani grupa społeczna, która nie znałaby zabawy. Tylko czym ona właściwie jest i dlaczego ludzie, a w szczególności...
W dzisiejszych czasach każda młoda mama ma do dyspozycji szereg najróżniejszych udogodnień, które mają na celu sprawic, by macierzyństwo było czystą przyjemnością. W tym artykule zapraszamy do zapoznania się z kilkoma praktycznymi aplikacja...
Lalka Barbie, ikona kultury masowej. Zabawka, o której marzy każda dziewczynka. KIedy i w jakich okolicznościach powstała? Dlaczego jest tak ciekawa?...
Powrót