Napisz do nas

Infolinia32 775 27 20

Przyjaciele z Lego

Co ma wspólnego serial komediowy z lat 90 pt. Przyjaciele i klasyczna bajka Disneya z 1928 roku Steamboat Willie? Są właśnie przekształcane w komercyjne zestawy Lego.

Lego ogłosił pomysły na dwa nowe zestawy. Pierwszy to Central Perk, fikcyjna kawiarnia ze słynnego serialu Friends. Lokal jest tak kultowy, że zamienił się w prawdziwą kawiarnię w Chinach.

Central Perk to duży i skomplikowany zestaw Lego. Do zbudowania użyto 1716 elementów. Poniżej możecie zobaczyć dlaczego. W szczegółach odwzorowano konstrukcje takich elementów jak kanapy czy krzesła.

Serialowe gwiazdy są tutaj w formie mini figurek Lego - Ross, Rachel, Chandler, Monica, Joey i Phoebe. A ponieważ ani Rachel, ani Joey nigdy nie byli szczególnie dobrymi pracownikami w Central Perk, drugoplanowa postać Gunthera jest po to, aby wszystko działało sprawnie i efektywnie.

Zespół projektantów Lego jest jeszcze w trakcie poprawek, zanim zestaw wejdzie do oficjalnej sprzedaży. Zestaw może zostać nieco uproszczony, aby zmniejszyć liczbę elementów i końcowy koszt.

Lego Przyjaciele


Lego Steamboat Willie

Drugim nowym zestawem Lego jest uroczo czarno-biały Steamboat Willie. Ta urocza, mała ekspozycja nawiązuje bezpośrednio do jednej z pierwszych animacji Myszki Miki.

Ten zestaw również niedługo może pojawić się na półkach sklepowych. Zgodnie informacją producenta, jest to dość prosta konstrukcja z zaledwie 156 elementami i jedną mini figurką.

Myszka Miki Steamboat LEGO
Myszka Miki


Źródło: https://ideas.lego.com

powrót