• Poradniki 31.08.2023

  Jak wyposażyć pokój niemowlaka? Nasze propozycje

  Kiedy na świecie ma się pojawić maluszek, rodzice dokładają wszelkich starań, by przywitać go jak najlepiej. W tym okresie rodzice zaopatrują się w wyprawkę dla niemowlaka, czyli najpotrzebniejsze rzeczy w pierwszych miesiącach życia dziecka. Nieodłącznym elementem jest także planowanie wyposażenia pokoju przygotowanego dla niemowlaka.


 • Poradniki 16.08.2023

  Wyprawka dla dziecka do szkoły – co kupić dla malucha?

  Ostatnie dni sierpnia nieubłaganie przypominają dzieciom o zbliżającym się początku roku szkolnego. Beztroska wakacji bezpowrotnie minie, a dzieci znów zasiądą w szkolnych ławach. Koniec sierpnia to także czas, kiedy trzeba zastanowić się nad kupnem najlepszej wyprawki dla dziecka do szkoły i przedszkola. Te zakupy często są nie lada wyzwaniem zarówno dla rodziców, jak i dla uczniów.


 • Poradniki 28.07.2023

  Jak chronić dziecko przed słońcem? 7 skutecznych sposobów

  Wakacje nieodłącznie kojarzą nam się ze słońcem. To wtedy jest czas na dłuższe spacery, przebywanie na plaży i zabawy na placu zabaw. Beztroska zabawa bez przedszkola i szkoły to ukochany czas dzieci w różnym wieku. Nie oznacza to jednak, że jest to czas całkowitej swobody. W wakacyjny czas musimy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie, również ochronie przed promieniowaniem słonecznym.


 • Aktualności Poradniki 07.07.2023

  Zabawki muzyczne i instrumenty dla dzieci - jakie wybrać, kiedy i dlaczego warto

  Muzyka ma wielką moc i niebagatelny wpływ na rozwój naszych pociech. Różnorodne dźwięki otaczają dziecko od dnia jego narodzin i nieustannie mu towarzyszą, pozytywnie oddziałując na wrażliwość. Kołysanki pomagają zasnąć, wesołe piosenki wywołują radosny śmiech, a spokojne melodie pozwalają się wyciszyć. Kolejny krok to samodzielne muzykowanie! 


 • Poradniki 21.06.2023

  Zabawki wodne do ogrodu dla dzieci - jakie wybrać?

  Kiedy lato przynosi nam piękną, gorącą pogodę, nie warto siedzieć w domu przed telewizorem. Zachęć swoją pociechę do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu i stwórz w ogrodzie nie zwyczajny, a wodny plac zabaw, który nie tylko rozbawi, ale też zapewni ochłodę, gdy temperatura rozszaleje się na dobre!