22.09.2022
Aktualizacja: 
07.10.2022
Spis treści

Ninja istnieje od co najmniej XIV wieku. Kim właściwie jest?Prawdziwy Ninja (Shinobi) to nie ktoś, kto tylko nosi czarny strój i sieka wszystko na kawałki. Bycie Ninja to niezwykle ciężka praca. Ninja byli czasem zatrudniani jako wyspecjalizowani wojownicy.

Ninja istnieje od co najmniej XIV wieku. Kim właściwie jest?

Prawdziwy Ninja (po japońsku, Shinobi) to nie ktoś, kto tylko nosi czarny strój i sieka wszystko na kawałki.

Bycie Ninja to niezwykle ciężka praca. Ninja byli czasem zatrudniani jako wyspecjalizowani wojownicy.

Jednak były czynności, których samuraj nie wykonałby nigdy, ponieważ były zakazane w kodeksie samurajów Bushido.

Pomimo upływu czasu zasady i techniki Ninja pozostają bezcenne dla każdego.

Zostań Ninja - dzień 1

Milczenie jest złotem.

Twoim pierwszym obowiązkiem jest nauczyć się i ćwiczyć ninjutsu w tajemnicy i prywatnie. Decyzja o życiu według dyscypliny ninjutsu nie jest i nie powinna być upubliczniana.

Zostań Ninja - dzień 2

Dowiedź się więcej o historii Ninja.

Większość Ninja byli niezależnymi najemnikami, którzy wykorzystali swoje umiejętności, by wspierać swoje rodziny. Niektórzy Ninja byli jednak zatrudnieni przez lordów i urzędników państwowych. A niektórzy pracowali wyłącznie dla własnego klanu. 

Zostań Ninja - dzień 3

Ucz się, sztuki walki.

Nauka sztuki walki będzie konieczna na tym etapie. Ninjas zazwyczaj unikają otwartej walki, czasami jednak jest to konieczne.

Zostań Ninja - dzień 4

Bądź niewidzialny.

Niezależnie od tego, gdzie jesteś, wiedz, jak wyjść z trudnej sytuacji tak szybko i niewidzialnie jak to możliwe. Jest to bardzo ważna umiejętność dla Ninja, zwłaszcza podczas wykonywania misji. Historycznie, świece dymne i petardy były używane do tworzenia dywersji, ale Ty będziesz musiał wymyślić bardziej subtelne techniki, takie jak niespodziewane rozpoczęcie walki lub wyłączenie światła. Kiedy wchodzisz do pokoju, zawsze miej świadomość każdego możliwego wyjścia i miej plan awaryjny gdyby zostały zablokowane.

Zostań Ninja - dzień 5

Pracuj nad samokontrolą.

Prawdziwy Ninja jest mistrzem swojego otoczenia, co w konsekwencji wymaga kontroli nad własnym ciałem. Aby opanować siebie, naucz się: 

  • odciąć emocje od podejmowanych decyzji, 

  • zaangażować się w racjonalne i logiczne myślenie

  • bez względu na sytuację, 

  • podejmować taktyczne decyzje.

Podobne wpisy

Prezent na Baby Shower - 10 niezawodnych pomysłów

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie, które zmienia życie świeżo upieczonych rodziców o 180 stopni. Pojawienie się nowego członka rodziny to nieopisana radość, ale też cała masa przygotowań, zwłaszcza przed samym terminem porodu. W tym pełnym zamieszania i wyczekiwania czasie, momentem wytchnienia i celebrowania stało się Baby Shower. 

Zobacz

Zabawki niespodzianki – dla dziewczynek i chłopców

Dzieci kochają niespodzianki. Dlatego właśnie chowamy prezenty urodzinowe czy pakujemy je w wymyślne opakowania. Już sam proces rozpakowywania jest dla dzieci ekscytujący. Niespodzianki bardzo cieszą, zaskakują i są naprawdę przyjemne. Nic dziwnego, że wiele serii zabawek bazuje na niespodziankach, dając dzieciom masę radości z każdym podarunkiem.

Zobacz

Barbie – skąd się wzięła i jaką lalkę wybrać dla dziecka

Film Barbie z 2023 roku sprawił, że oczy całego świata ponownie spoczęły na najsłynniejszej lalce w dziejach, która powróciła w wielkim stylu. Sklepowe półki uginają się od coraz to nowych wersji Barbie, a każda dziewczynka marzy o własnej lalce, która będzie nie tylko wyrażać jej osobowość, ale też inspirować. 

Zobacz