Napisz do nas

Infolinia32 775 27 20

PLN 530.19 Out of stock

CONSTRUCTO Halifax 1:35

Nr katalogowy: JDCNSL0CLI06848

Zbudować kawałek historii.Założona w 1942 roku firma Constructo, była pionierem w produkcji drewnianych modeli statków. Zastosowana technologia precyzyjnego laserowego docinania elementów zestawu sprawia, że budowanie własnych okrętów i jachtów jest proste i przyjemne. Teraz przygoda z morzem jest na...więcej więcej
530.19 PLN

Niedostępny Niedostępny

Dostawa od 15,00 zł

Zbudować kawałek historii.Założona w 1942 roku firma Constructo, była pionierem w produkcji drewnianych modeli statków. Zastosowana technologia precyzyjnego laserowego docinania elementów zestawu sprawia, że budowanie własnych okrętów i jachtów jest proste i przyjemne. Teraz przygoda z morzem jest na wyciągnięcie ręki dzięki modelom do składania Constructo!Niezaprzeczalnymi zaletami produktów firmy Constructo są:Zestawy posiadają elementy okucia wykonane z mosiądzu, żeliwa, ceramiki oraz miedzi. Wszystkie modele są wiernie odwzorowanymi reprodukcjami historycznych okrętów. Każdy zestaw zawiera szczegółową instrukcję wraz ze zdjęciami ( nawet do 200 kolorowych fotografii). Modele Constructo są wykonane jedynie z drewna najwyższej jakości. Początkujące zestawy zawierają wstępnie zbudowane kadłuby do łatwiejszego montażu. Seria Atlantis została stworzona dla prawdziwych modelarzy. Różnica w porównaniu do serii Atlantis Initio jest względnie mała, jako że system i zasady budowania są takie same. Obie kategorie wymagają budowy kadłuba i mają ten sam poziom jakości materiałów, instrukcji, itd. Różnica jest taka, że łodzie w serii Atlantis są większe, bardziej szczegółowe, mają trudniejsze do zbudowania linie kadłuba i wyposażone są w o wiele więcej akcesoriów. Z tych właśnie powodów ich wykonanie jest bardziej praco- i czasochłonne. Do zestawów dodatkowo dołączony jest pakiet listw, pomimo że nie jest zawarty w instrukcji. Oferowane są jako dodatek. Z racji tego, że kadłuby są trudne do złożenia, dodatkowe listwy można wykorzystać do ich zamaskowania, jeśli efekt końcowy złożonego przez nas kadłuba będzie niezadowalający. Mały, dwumasztowy szkuner rejowy. Zbudowany pod koniec 1765 w Bostonie jako żaglowiec cywilny, statek pocztowy. Kupiony przez rząd brytyjski w październiku 1768 w Portsmouth. W aktywnej służbie był od grudnia 1768r. W styczniu 1769r. został wyprawiony do Bostonu, działał na wodach amerykańskich pod różnymi dowódcami w stopniu porucznika do 1775. Używany jako transportowiec, bardzo aktywny w okolicach Bostonu w pierwszych latach amerykańskiej wojny o niepodległość, m.in. wysadzał brytyjskich żołnierzy w Bostonie. Kiedy 15 lutego 1775, dowodzony przez por. Josepha Nunna, wypływał z Cranberry Harbour (okolice miasta Machias w stanie Maine), pod nadzorem lokalnego pilota, uderzył w podwodną skałę. Zszedł z niej, ale niemal natychmiast uderzył w następną, a potem zniosło go bokiem na małą rafę. Próby zejścia przy pomocy żagli i kotwic zawoźnych zawiodły. Po południu pogoda się pogorszyła i fale rozbijały unieruchomiony na skałach żaglowiec. Załoga wylądowała na pobliskiej wysepce Sheep, a nawigator i pilot popłynęli łodzią po pomoc. Mieszkający w tej okolicy prywatny armator podjął załogę i zawiózł do Bostonu. Szkuner zaś zatonął.

Informacje techniczne

Model

80826

Kategoria

Kolekcjonerskie

Wymiary

74x59x26 cm

Od lat

od 12 lat

Płeć

Chłopcy

Fizyczne

Wymiary

74x59x26 cm

Pozostałe

Wiek

od 12 lat

* pola wymagane
Wczytywanie...

Co mówią o nas klienci

Kasia

Jestem bardzo zadowolona i mój synek również. Pierwszy raz robiłam takie zakupy i myślę że nie ostatni. Gdy dzwoniłam na infolinię otrzymałam profesjonalną pomoc.

Aleksandra

Szczerze polecam zakupy w sklepie urwis.pl. Transakcja udana w każdym calu, pełen profesjonalizm od strony sprzedawcy a do tego towar w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecam! Z pewnością nie będzie to moje jedyne zamówienie.

Zobacz więcej opinii

Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: CONSTRUCTO Halifax 1:35